Zdjęcia

Zajęcia bez wychodzenia z domu

Epidemia zamknęła nas w domach ale to nie znaczy, że zwolniliśmy tempo! Okazuje się, że przez internet nie tylko można uczyć się języka obcego, ale też prezentować swoje muzyczne talenty i robić degustację hiszpańskich win. Pomysłowość naszych lektorów nie zna granic!

Zespół ACENTO życzy wesołych Świąt!

Wszystkim naszym pracownikom, uczniom i przyjaciołom życzymy magicznego Bożego Narodzenia i wspaniałego Nowego Roku 2020!

Gdańskie Spotkania Językowe

Za nami I edycja Gdańskich Spotkań Językowych na osiedlu Garnizon. Dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły nasze stoisko! Pełni zapału zaczynamy nowy rok szkolny i mamy nadzieję, że będzie równie owocny, co poprzedni!

Lato w pełni

Półkolonie letnie 2019 okazały się dla młodych uczestników wyzwaniem nie tylko językowym, ale również artystycznym, kulinarnym i aktorskim. Malowaliśmy, kręciliśmy filmy a także odwiedziliśmy naszych małych rozgadanych przyjaciół, którzy tak jak my, świetnie uczą się języków obcych!

Felices Pascuas

Co było pierwsze: jajko czy kura? Jak się okazuje, wśród wielkanocnych dekoracji niepodzielnie królowały właśnie kolorowe kurki. Jak wiadomo kolorowe kury same znoszą gotowe pisanki 😉

Vacaciones de invierno

W trakcie półkolonii zimowych nasi uczniowie mieli okazję nauczyć się przygotowywania meksykańskiego guacamole, przygotować teatrzyk lalek w języku hiszpańskim, samodzielnie stworzyć hiszpańską grę planszową i poskakać na trampolinach.

Karnawałowe szaleństwo

Cóż innego miałoby kojarzyć nam się z karnawałem jak nie pełne kolorów, piór i cekinów maski? Pod okiem naszych lektorów dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Sopocie stworzyły niepowtarzalne ozdoby.

Wesołych Świąt!

Pan de jengibre czyli piernik to słodycz, który na całym świecie stał się symbolem Bożego Narodzenia. Największą radością dla dzieci jest wcale nie jedzenie go, ale przyozdabianie za pomocą lukrowych pisaków, cukrowych gwiazdek i innych jadalnych dekoracji. Spójrzcie jak z takim zadaniem poradzili sobie młodzi hispaniści.

Día de Muertos

W hołdzie dla starej meksykańskiej tradycji wywodzącej się kultury Azteków na długo przed narodzinami Kolumba, nasi uczniowie stworzyli typowe calaveritas de azucar czyli cukrowe czaszeczki, które ozdabiane na różne sposoby mogą być nie tylko przysmakiem, ale również niesamowitą dekoracją.

Campamento de verano

Nauka hiszpańskiego w wakacje? Czemu nie! W czasie półkolonii letnich nie tylko uczyliśmy się nowych wyrażeń i słówek, ale również dowiedzieliśmy się jak zrobić prawdziwą meksykańską piniatę, tańczyć flamenco oraz zrobić prawdziwe andaluzyjskie gazpacho.

¡Vacaciones!

Wraz z rozdaniem szkolnych świadectw nadeszła pora na podsumowanie roku szkolnego z językiem hiszpańskim. Wszyscy nasi najmłodsi kursanci dostali certyfikaty ukończenia kursu, a w ramach zakończenia roku w partnerskiej szkole STO w Gdańsku nasze uczennice wykonały piękny pokaz taneczny do piosenki Álvaro Solera. Wreszcie wakacje!

¡Feliz Pascua!

Wielkanocne prace naszych zdolnych uczniów 🙂

Warsztaty hiszpańskiej kuchni

Gazpacho andaluz to jedna z najbardziej popularnych potraw Hiszpanii. W ramach warsztatów kulinarnych w SP 1 w Sopocie uczennice klasy VII nauczyły się jak samodzielnie przygotować taki pomidorowy chłodnik 🙂

Decoraciones navideñas

Tym razem nasza sobotnia ekipa wykonywała bożonarodzeniowe ozdoby z tzw. suchej porcelany. Cóż to był za bałagan! 😉

el Árbol de Navidad

Sobotni uczniowie wspólnie z naszą lektorką, Alejandrą, stworzyli piękne świąteczne drzewko

¡Feliz Navidad!

Sobotnia grupa wraz z lektorką Alejandrą już pracują nad świąteczną atmosferą w Acento!