Agata

Jestem absolwentką Iberystyki na Uniwersytecie Gdańskim, nauczycielką i lektorką języka hiszpańskiego z doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi. W mojej pracy fascynuje mnie to, że każdy uczeń jest inny i podczas każdej lekcji uczymy się od siebie nawzajem, odkrywamy nowe punkty widzenia i stawiamy przed sobą kolejne wyzwania. Obecnie jestem w trakcie Filologicznych Studiów Doktoranckich na specjalności językoznawczej i pracuję ze studentami z różnych filologii, przeprowadzając jednocześnie własne badania z zakresu translatoryki.

Małgosia

Jestem długoletnim specjalistą od spraw sprzedaży i marketingu, a obecnie, nieoczekiwanie dla mnie samej, stałam się również pasjonatką hiszpańskiego języka oraz iberyjskiej kultury. Chciałabym, aby moja szkoła była nie tylko miejscem, gdzie można poznać język hiszpański, ale również miło spędzić czas w towarzystwie ciekawych ludzi. Dlatego staram się, aby uczeń znalazł idealnego dla siebie lektora i zawsze służę mu fachową pomocą, mając nadzieję, że nauka nie będzie dla niego kolejnym obowiązkiem, ale nową wielką pasją.

Sebastián

Jestem z Meksyku, z kraju bogatego w obfitość kultury i tradycji. Ta różnorodność od zawsze mnie fascynowała, szczególnie odmienności przejawiające się w języku w zależności od regionu czy kraju. Chciałbym przekazać moim uczniom tę świadomość, poszerzyć ich horyzonty i ułatwić rozumienie języka hiszpańskiego zarówno w Hiszpanii jak i w Ameryce Łacińskiej.
Z wykształcenia jestem biochemikiem, a z powołania - nauczycielem.
W czasie wolnym lubię odkrywać Polskę, w szczególności przez jedzenie i naturę. Bardzo podoba mi się Polska i wszystko co oferuje.

Ania

Moja przygoda z językiem hiszpańskim zaczęła się kilka lat temu, kiedy poznałam grupę Hiszpanów, którzy bardzo szybko stali się moimi przyjaciółmi. Nie zastanawiając się długo postanowiłam ich odwiedzić i tak zostałam w Walencji na ponad dwa lata. Pokochałam ten kraj, język i ludzi. To tam nauczyłam się języka, pracując jako nauczyciel w hiszpańskich szkołach, studiując w ramach programu Erasmus +, biorąc udział w licznych projektach, kursach językowych i praktykach.  Języka hiszpańskiego uczę od ponad trzech lat, dorosłych jak i dzieci. Możliwość nauczania tego pięknego języka daje mi niesamowitą satysfakcję, lekcje zawsze opieram na dużej ilości konwersacji. W wolnych chwilach podróżuję, oczywiście do Hiszpanii. Staram się tam być co dwa - trzy miesiące.

Ola

Jestem studentką filologii hiszpańskiej ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Gdańskim. Przez rok uczęszczałam do hiszpańskiego liceum w jednym z białych miasteczek Andaluzji- Conil de la Frontera. W ramach programu Erasmus+ przez 5 miesięcy uczyłam się na uniwersytecie w Kordobie. Posiadam doświadczenie w nauczaniu młodzieży oraz dorosłych. We współczesnym świecie, w którym bariery komunikacyjne praktycznie nie istnieją uważam, że lekcje opierające się na konwersacji stanowią podstawę, dlatego już od pierwszy zajęć zachęcam uczniów i uczennice do mówienia w języku hiszpańskim. W wolnych chwilach zajmuje się działalnością w organizacjach pozarządowych takich jak Amnesty International i Greenpeace oraz podróżuję.

Paula

Jestem studentką Iberystyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłość do języka hiszpańskiego zaczęła się w moim przypadku od muzyki latynoskiej, której słuchałam od dziecka. Przez kolejne lata samodzielnie zgłębiałam kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Uwielbiam pokazywać moim uczniom, że języka można się uczyć w wieloraki sposób i w praktycznie każdym momencie. Interesuję się historią Hiszpanii i architekturą mauretańską w Andaluzji. W wolnym czasie oglądam telenowele, czytam książki, odwiedzam meksykańskie restauracje oraz poszerzam swoją wiedzę w zakresie turystyki.

Gosia

Gdy po raz pierwszy wyjechałam do Hiszpanii, wcale nie myślałam o słonecznych wakacjach, ale przede wszystkim o nauce. Potrafiłam wtedy powiedzieć jedynie kilka podstawowych zwrotów, więc na miejscu starałam się przysłuchiwać rozmowom przechodniów, a w wynajętym pokoju oglądałam na okrągło hiszpańską telewizję. Po kilku miesiącach okazało się, że hiszpańska kultura tak mnie wciągnęła, że wróciłam do Polski dopiero po 10 latach. Miłość do tego pięknego kraju wcale mi nie przeszła i wyjeżdżam tam najczęściej jak to możliwe, a w Polsce na okrągło posługuję się dwoma numerami telefonu - jeden dla przyjaciół stąd, a drugi dla zaprzyjaźnionych Hiszpanów. Zawsze mam wrażenie, że na Półwyspie Iberyjskim czas płynie zdecydowanie wolniej i staram się przenieść odrobinę tej słonecznej atmosfery na swoje zajęcia.

Asia

Od zawsze fascynowały mnie języki romańskie, ale to właśnie hiszpański towarzyszył mi od dzieciństwa ze względu na to, że moja bliska rodzina mieszka w słonecznej Andaluzji. Dlatego też postanowiłam chwycić byka za rogi i nauczyłam się tego cudownego języka. Jestem zakochana w Andaluzji, tym magicznych regionie na południu Hiszpanii, i jego tradycjach - jest to bowiem ojczyzna flamenco, pysznego gazpacho, Picassa, arabskiej architektury i pięknej pogody. Interesuje mnie sztuka, poezja, literatura i szeroko pojęta kultura iberyjska, czego elementy staram się wpleść w swoje zajęcia. Jestem obecnie studentką Iberystyki na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie zgłębiam wiedzę na temat językoznawstwa i trudnej sztuki przekładu.

Szkoła językowa ACENTO 

ul. Karola Szymanowskiego 2, 80-280 Gdańsk

Budynek Vigo, II piętro, pok. 16

NIP 584-276-23-74, REGON 367864495

tel. sekretariat: +48 507 787 889 / +48 507 878 898

biuro@acento-gdansk.pl