Agata

Jestem doktorem językoznawstwa oraz absolwentką Iberystyki na Uniwersytecie Gdańskim, nauczycielką i lektorką języka hiszpańskiego z doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi. W mojej pracy fascynuje mnie to, że każdy uczeń jest inny i podczas każdej lekcji uczymy się od siebie nawzajem, odkrywamy nowe punkty widzenia i stawiamy przed sobą kolejne wyzwania. Uważam, że najważniejszym elementem zajęć jest rozmowa i staram się, żeby już od pierwszej lekcji uczeń starał się jak najwięcej zrozumieć i powiedzieć samodzielnie.

Małgosia

Jestem długoletnim specjalistą od spraw sprzedaży i marketingu, a obecnie, nieoczekiwanie dla mnie samej, stałam się również pasjonatką hiszpańskiego języka oraz iberyjskiej kultury. Chciałabym, aby moja szkoła była nie tylko miejscem, gdzie można poznać język hiszpański, ale również miło spędzić czas w towarzystwie ciekawych ludzi. Dlatego staram się, aby uczeń znalazł idealnego dla siebie lektora i zawsze służę mu fachową pomocą, mając nadzieję, że nauka nie będzie dla niego kolejnym obowiązkiem, ale nową wielką pasją.

Alejandra

Życie przynosi wiele niespodzianek, a moje przyniosło mi nieoczekiwaną podróż z Andaluzji do Gdańska. Mieszkam  w Polsce od czterech lat i uwielbiam ten kraj.
Szybko okazało się, że ogromną przyjemność sprawia mi prowadzenie zajęć języka hiszpańskiego. Już podczas studiów zaczęłam uczyć uczniów z różnych krajów. Zwracam szczególną uwagę na ćwiczenie czterech głównych kompetencji językowych (rozumienie tekstu pisanego i słuchanego, wypowiedź pisemna i ustna), ale w moje lekcje lubię również wplatać różne aspekty mojej rodzimej kultury, szczególnie tej dotyczącej samej Andaluzji.
Uważam się za osobę kreatywną, cierpliwą i pozytywną. Uwielbiam zwierzęta, naturę i ciekawostki językowe.

María

Cześć! Nazywam się María. Moja miłość do sztuki skierowała mnie do Polski z dalekiej Wenezueli. Od razu zakochałam się w Polsce, w gościnności jej mieszkańców, w jej kulturze i przyrodzie. I tak, nawet w języku!
Uważam, że nauka języków obcych jest najlepszą metodą chłonięcia innej kultury. Dlatego nie tylko chętnie uczę gramatyki i podstaw komunikacji w języku hiszpańskim, ale też staram się inspirować pasjami i zainteresowaniami moich uczniów. Nie ma niczego piękniejszego niż możliwość wyrażenia siebie w innych językach!

Ola

Jestem studentką filologii hiszpańskiej ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Gdańskim. Przez rok uczęszczałam do hiszpańskiego liceum w jednym z białych miasteczek Andaluzji- Conil de la Frontera. W ramach programu Erasmus+ przez 5 miesięcy uczyłam się na uniwersytecie w Kordobie. Posiadam doświadczenie w nauczaniu młodzieży oraz dorosłych. We współczesnym świecie, w którym bariery komunikacyjne praktycznie nie istnieją uważam, że lekcje opierające się na konwersacji stanowią podstawę, dlatego już od pierwszy zajęć zachęcam uczniów i uczennice do mówienia w języku hiszpańskim. W wolnych chwilach zajmuje się działalnością w organizacjach pozarządowych takich jak Amnesty International i Greenpeace oraz podróżuję.

Fabiana

Witajcie! Przyjechałam do Gdańska z dalekiej Wenezueli i od razu pokochałam polską gościnność i niezwykłą kulturę.  Od kiedy tu jestem uczę dzieci i dorosłych, ponieważ sprawia mi niebywałą satysfakcję nauczanie mojego ojczystego języka. Uważam, że to wspaniałe, że Polacy tak chętnie uczą się języków obcych, szczególnie hiszpańskiego. Są przy tym bardzo ciekawi historii i kultury mojego kraju, więc z chęcią o nim opowiadam. To wspaniałe, widzieć jak z lekcji na lekcję uczeń radzi sobie coraz lepiej i zaczyna mówić płynnie w moim ojczystym języku. Sama również staram się uczyć języka polskiego, choć nie należy on do najłatwiejszych. W tym roku akademickim rozpoczęłam naukę na jednej z gdańskich uczelni wyższych i mam nadzieję zostać tu na stałe.

Manuel

Nauka hiszpańskiego to moja pasja i odskocznia od pracy w korporacji. Ostatnich kilka lat mieszkałem w Andaluzji i Ameryce Południowej. Niektórzy kojarzą mnie ze spotkań podróżniczych, a nawet z Kolosów! Mam nadzieję okazać się dla Was nieograniczonym źródłem przydatnych informacji oraz ciekawostek przydatnych przed podróżą do Iberoameryki.

Każda grupa wymaga indywidualnego podejścia, lecz żadna lekcja się nie uda bez dobrego humoru :)

Amelia

Witajcie! Ponad rok temu życie sprowadziło mnie z dalekiego kraju w Ameryce Południowej, zwanego Chile, aż do Gdańska. Mieszkając tu dostałam możliwość nauczania języka hiszpańskiego, który cieszy się w Polsce zaskakującym dla mnie powodzeniem.  Język jest czymś niesamowitym, co zbliża nas do siebie i ofiarowuje niecodzienne doświadczenia. Na każdych zajęciach bardzo mnie cieszy, gdy uczniowie angażują się i aktywnie uczestniczą w lekcji oraz skupiają swoją energię na poznawanie i uczenie się tego pięknego języka. Hiszpański ma tak wiele sposobów na wyrażanie siebie jak wiele jest krajów, w których się go używa, a to czyni go jeszcze piękniejszym.

Ania

Moja przygoda z językiem hiszpańskim zaczęła się kilka lat temu, kiedy poznałam grupę Hiszpanów, którzy bardzo szybko stali się moimi przyjaciółmi. Nie zastanawiając się długo postanowiłam ich odwiedzić i tak zostałam w Walencji na ponad dwa lata. Pokochałam ten kraj, język i ludzi. To tam nauczyłam się języka, pracując jako nauczyciel w hiszpańskich szkołach, studiując w ramach programu Erasmus +, biorąc udział w licznych projektach, kursach językowych i praktykach.  Języka hiszpańskiego uczę od ponad trzech lat, dorosłych jak i dzieci. Możliwość nauczania tego pięknego języka daje mi niesamowitą satysfakcję, lekcje zawsze opieram na dużej ilości konwersacji. W wolnych chwilach podróżuję, oczywiście do Hiszpanii. Staram się tam być co dwa - trzy miesiące.

Gosia

Gdy po raz pierwszy wyjechałam do Hiszpanii, wcale nie myślałam o słonecznych wakacjach, ale przede wszystkim o nauce. Potrafiłam wtedy powiedzieć jedynie kilka podstawowych zwrotów, więc na miejscu starałam się przysłuchiwać rozmowom przechodniów, a w wynajętym pokoju oglądałam na okrągło hiszpańską telewizję. Po kilku miesiącach okazało się, że hiszpańska kultura tak mnie wciągnęła, że wróciłam do Polski dopiero po 10 latach. Miłość do tego pięknego kraju wcale mi nie przeszła i wyjeżdżam tam najczęściej jak to możliwe, a w Polsce na okrągło posługuję się dwoma numerami telefonu - jeden dla przyjaciół stąd, a drugi dla zaprzyjaźnionych Hiszpanów. Zawsze mam wrażenie, że na Półwyspie Iberyjskim czas płynie zdecydowanie wolniej i staram się przenieść odrobinę tej słonecznej atmosfery na swoje zajęcia.

Szkoła językowa ACENTO 

ul. Karola Szymanowskiego 2, 80-280 Gdańsk

Budynek Vigo, II piętro, pok. 16

NIP 584-276-23-74, REGON 367864495

tel. sekretariat: +48 507 787 889 / +48 507 878 898

biuro@acento-gdansk.pl