Kolonie w Hiszpanii


Obóz letni dla młodzieży w wieku 12-17 lat w Alicante

Obóz letni Summer Camp dla młodzieży to niepowtarzalna okazja na naukę hiszpańskiego i obcowanie z hiszpańską kulturą w jednym z najbardziej fascynujących miast na Costa Blanca. Jest to program międzynarodowy, w którym uczestnicy mają fantastyczną możliwość poznania hiszpańskiej kultury oraz wymiany poglądów i doświadczeń z innymi uczestnikami. Podczas zajęć dydaktycznych uczestnicy podzieleni są na trzy grupy zaawansowania: początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany.
Minimalny czas trwania kursu to 1 tydzień.

Zajęcia

W planie dnia znajdują się 4 godziny intensywnego kursu językowego (łącznie 20 godzin zajęć tygodniowo) oraz 4 godziny zajęć pozalekcyjnych. Podczas dodatkowych zajęć odbywających się po lekcjach, uczniowie spędzają czas z hiszpańską młodzieżą.

Daty

Data rozpoczęcia: każdy poniedziałek od 29 czerwca do 28 sierpnia (ostatni dzień kursu). Uczniowie mogą zacząć w dowolny poniedziałek. Program jest organizowany od niedzieli do soboty i trwa co najmniej 2 tygodnie.

Przykładowy program zajęć pozaszkolnych

Niedziela: przyjazd.
Poniedziałek: spacer po mieście i gry na plaży.
Wtorek: zajęcia wodne (windsurfing, żeglarstwo, kajaki).
Środa: zwiedzanie z przewodnikiem zamku św. Barbary.
Czwartek: zakupy i zajęcia taneczne (salsa).
Piątek: gry na plaży.
Sobota:  całodniowa wycieczka.

Cena

Cena za tydzień: 600 EUR (każdy dodatkowy tydzień: 499 EUR).

Cena obejmuje

20 godzin intensywnego kursu językowego

Głównym celem obozu letniego jest stały kontakt z językiem oraz całkowite zagłębienie się w kulturę Hiszpanii. Lekcje hiszpańskiego odbywają się w godzinach porannych (4 godziny zajęć dziennie).

zakwaterowanie u rodzin oraz pełne wyżywienie

Mieszkanie w hiszpańskiej rodzinie pozwala uczestnikom na dogłębne poznanie hiszpańskiej kuchni i kultury oraz skłania do wykorzystywania umiejętności językowych na codzień.

20 godzin zróżnicowanych zajęć pozalekcyjnych

Po południu uczniowie mają możliwość zastosować w praktyce to, czego nauczyli się w szkole. Podczas zajęć dodatkowych młodzież spędza wspólnie czas z rówieśnikami z Hiszpanii oraz opiekunami.

atrakcje wodne

Zależnie od planu danego tygodnia i warunków atmosferyczych dostępne są takie atrakcje jak windsurfing, żeglarstwo i wyprawy kajakowe.

gry na plaży i lekcje tańca

W ramach wypoczynku po zajęciach planowane są spacery po mieście, czas na zakupy, gry i zabawy na wybrzeżu oraz zajęcia taneczne, w tym kurs salsy.

zwiedzanie z przewodnikiem

W weekendy przewidziane są całodniowe wycieczki wyjazdowe za miasto, a w ramach zajęć pozalekcyjnych zwiedzanie atrakcji turystycznych Alicante.

nadzór wykwalifikowanych opiekunów

zajęcia wyłącznie w języku hiszpańskim​

transfer z lotniska w Alicante do miejsca zakwaterowania