O nas

Acento - w skrócie

    Szkoła Języka Hiszpańskiego Acento powstała z myślą o uczniu, któremu zależy na nauce u profesjonalnych lektorów, zrozumieniu jego indywidualnych potrzeb i pracy w miłej atmosferze.

Oferujemy:

  • kursy języka hiszpańskiego dla dzieci i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania,
  • zajęcia indywidualne lub w małych grupach (maksymalnie do 7 osób),
  • warsztaty tematyczne i półkolonie dla dzieci w różnym wieku,
  • kursy wyjazdowe w najpiękniejszych miastach Hiszpanii.
 

    Wybierając lektorów, materiały dydaktyczne i metody pracy z uczniem dokładamy wszelkich starań, żeby nauka języka hiszpańskiego stała się prawdziwą przyjemnością!

Nasz Zespół

Profesjonalna kadra dydaktyczna

Agata

WŁAŚCICIELka/LEKTORka

Jestem doktorem językoznawstwa oraz absolwentką Iberystyki na Uniwersytecie Gdańskim, nauczycielką i lektorką języka hiszpańskiego z doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi. W mojej pracy fascynuje mnie to, że każdy uczeń jest inny i podczas każdej lekcji uczymy się od siebie nawzajem, odkrywamy nowe punkty widzenia i stawiamy przed sobą kolejne wyzwania. Uważam, że najważniejszym elementem zajęć jest rozmowa i staram się, żeby już od pierwszej lekcji uczeń starał się jak najwięcej zrozumieć i powiedzieć samodzielnie.

Michał

lektor/tłumacz

Jestem absolwentem Iberystyki w specjalności translatorycznej na Uniwersytecie Gdańskim (2016) a także ukończyłem studia podyplomowe Especialidad en Traducción e Interpretación (2017) z zakresu tłumaczeń ustnych i pisemnych (angielski-hiszpański) oraz studia magisterskie Maestría en Lenguas Modernas (2019) w dziedzinie językoznawstwa na Universidad Autónoma de Baja California, UABC w Meksyku. Na co dzień pracuję jako nauczyciel, wykładowca i tłumacz.

Alejandra

lektorka z hiszpanii

Życie przynosi wiele niespodzianek, a moje przyniosło mi nieoczekiwaną podróż z Andaluzji do Gdańska. Mieszkam w Polsce od czterech lat i uwielbiam ten kraj. Szybko okazało się, że ogromną przyjemność sprawia mi prowadzenie zajęć języka hiszpańskiego. Już podczas studiów zaczęłam uczyć uczniów z różnych krajów. Zwracam szczególną uwagę na ćwiczenie czterech głównych kompetencji językowych (rozumienie tekstu pisanego i słuchanego, wypowiedź pisemna i ustna), ale w moje lekcje lubię również wplatać różne aspekty mojej rodzimej kultury, szczególnie tej dotyczącej samej Andaluzji. Uważam się za osobę kreatywną, cierpliwą i pozytywną. Uwielbiam zwierzęta, naturę i ciekawostki językowe.

María

lektorka z WENEZUELi

Cześć! Nazywam się María. Moja miłość do sztuki skierowała mnie do Polski z dalekiej Wenezueli. Od razu zakochałam się w Polsce, w gościnności jej mieszkańców, w jej kulturze i przyrodzie. I tak, nawet w języku! Uważam, że nauka języków obcych jest najlepszą metodą chłonięcia innej kultury. Dlatego nie tylko chętnie uczę gramatyki i podstaw komunikacji w języku hiszpańskim, ale też staram się inspirować pasjami i zainteresowaniami moich uczniów. Nie ma niczego piękniejszego niż możliwość wyrażenia siebie w innych językach!


Ola

lektorka

Jestem studentką filologii hiszpańskiej ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Gdańskim. Przez rok uczęszczałam do hiszpańskiego liceum w jednym z białych miasteczek Andaluzji- Conil de la Frontera. W ramach programu Erasmus+ przez 5 miesięcy uczyłam się na uniwersytecie w Kordobie. Posiadam doświadczenie w nauczaniu młodzieży oraz dorosłych. We współczesnym świecie, w którym bariery komunikacyjne praktycznie nie istnieją uważam, że lekcje opierające się na konwersacji stanowią podstawę, dlatego już od pierwszy zajęć zachęcam uczniów i uczennice do mówienia w języku hiszpańskim. W wolnych chwilach zajmuje się działalnością w organizacjach pozarządowych takich jak Amnesty International i Greenpeace oraz podróżuję.

Magda

lektorka

Moja miłość do języka hiszpańskiego narodziła się wraz z piosenką “La camisa negra”, którą usłyszałam w 2005 roku w radiu. Piosenka była impulsem do nauki języka, poznania Hiszpanii, jej kultury i wyjątkowości, a zdobyta z biegiem czasu biegłość w posługiwaniu się językiem hiszpańskim, dała mi największe szczęście – miłość Meksykanina. Usłyszana wiele lat temu piosenka skradła mi serce, dając początek pasji na całe życie, a dzielenie się nią z moimi uczniami sprawia mi ogromną przyjemność 🙂

Manuel

lektor

Nauka hiszpańskiego to moja pasja i odskocznia od pracy w korporacji. Ostatnich kilka lat mieszkałem w Andaluzji i Ameryce Południowej. Niektórzy kojarzą mnie ze spotkań podróżniczych, a nawet z Kolosów! Mam nadzieję okazać się dla Was nieograniczonym źródłem informacji oraz ciekawostek przydatnych przed podróżą do Iberoameryki.

Każda grupa wymaga indywidualnego podejścia, lecz żadna lekcja się nie uda bez dobrego humoru 🙂

 

Amelia

lektorka z CHILE

Witajcie! Ponad rok temu życie sprowadziło mnie z dalekiego kraju w Ameryce Południowej, zwanego Chile, aż do Gdańska. Mieszkając tu dostałam możliwość nauczania języka hiszpańskiego, który cieszy się w Polsce zaskakującym dla mnie powodzeniem. Język jest czymś niesamowitym, co zbliża nas do siebie i ofiarowuje niecodzienne doświadczenia. Na każdych zajęciach bardzo mnie cieszy, gdy uczniowie angażują się i aktywnie uczestniczą w lekcji oraz skupiają swoją energię na poznawanie i uczenie się tego pięknego języka. Hiszpański ma tak wiele sposobów na wyrażanie siebie jak wiele jest krajów, w których się go używa, a to czyni go jeszcze piękniejszym.

M.Sz1

Monika

lektorka

Cześć! Jestem dyplomowaną nauczycielką edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z arteterapią (UAM Poznań) oraz filolożką (filologia bałkańska UAM – Toruń). Od 12 lat mieszkam w Barcelonie, tutaj pracuję w hiszpańskim przedszkolu oraz w polskiej szkole. Prowadzę korepetycje online dla dzieci i osób dorosłych, uczę języka hiszpańskiego oraz języka polskiego jako obcego. W swoim dorobku edukacyjnym zrealizowałam autorskie projekty: norweski Puzzling, barceloński Polski Ul i MiniPL oraz Pacha-Guaguas we współpracy z Konsulatem Generalnym Ekwadoru. Jestem propagatorką edukacji demokratycznej i alternatywnej, swoimi projektami edukacyjnymi chcę tworzyć polsko-hiszpańskie „mosty” adekwatne dla kultury i cywilizacji XXI wieku. Jestem nauczycielką ponieważ pragnę aby moi młodsi i starsi uczniowie byli szczęśliwymi, mądrymi i empatycznymi osobami na miarę XXI wieku.
Moją codzienną pasję zawodową możecie podziwiać na moim profilu na Facebooku lub Instagramie @monika.edu.art.

Radek

lektoR

¡Hola a todos! Moje największe zainteresowania to podróże, historia i oczywiście język hiszpański wraz z kulturą i dziedzictwem świata hiszpańskojęzycznego. Kierując się dwoma pierwszymi wymienionymi zainteresowaniami, ukończyłem studia licencjackie na kierunku krajoznawstwo i turystyka historyczna na Uniwersytecie Gdańskim. Moim kolejnym etapem edukacji były studia magisterskie na kierunku zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa podczas których miałem okazję spędzić semestr w Universidad Europea Miguel de Cervantes w Valladolid, stolicy wspólnoty autonomicznej Castilla y León. Po powrocie z wymiany studenckiej postanowiłem połączyć pasję z pracą oraz nauką. Obecnie studiuję filologię hiszpańską ze specjalizacją translatorską na Uniwersytecie Gdańskim oraz udzielam lekcji języka hiszpańskiego. Widzimy się na zajęciach!

ivanna

Ivanna

lektorka z argentyny

Cześć wszystkim! Jestem Ivanna z Argentyny. Studiowałam kierunek Sztuki Wizualne na Uniwersytecie w San Juan. Stawiam na kreatywne nauczanie, dlatego uwielbiam pracę z dziećmi i rozwijanie ich potencjału. Uczenie się poprzez tworzenie uważam za wspaniałe narzędzie, z którego należy jak najczęściej korzystać. Jestem zakochana w Polsce, bo jej architektura i kultura czynią z niej niesamowity kraj. Jest dla mnie wielką osobistą satysfakcją, że mam możliwość pozostawienia w sercach polskich dzieci wartościową naukę płynącą do nich w moim ojczystym języku, która uczyni z nich osoby kulturowo bogatsze. Na każdej lekcji staram się poszerzać horyzonty moich uczniów, odkrywać ich talent i pomysłowość. Jestem przekonana, że każda nauka wzbogaca rozwój ogólnych zdolności poznawczych, czyli tych, które wiążą się z przetwarzaniem informacji, uwagą, percepcją, zrozumieniem i tworzeniem analogii. Dzięki temu poznawanie języka obcego może być dla każdego czymś niesamowicie rozwijającym a jednocześnie przyjemnym i zabawnym.