O nas

Acento - w skrócie

    Szkoła Języka Hiszpańskiego Acento powstała z myślą o uczniu, któremu zależy na nauce u profesjonalnych lektorów, zrozumieniu jego indywidualnych potrzeb i pracy w miłej atmosferze.

Oferujemy:

  • kursy języka hiszpańskiego dla dzieci i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania,
  • zajęcia indywidualne lub w małych grupach (maksymalnie do 7 osób),
  • warsztaty tematyczne i półkolonie dla dzieci w różnym wieku,
  • kursy wyjazdowe w najpiękniejszych miastach Hiszpanii.
 

    Wybierając lektorów, materiały dydaktyczne i metody pracy z uczniem dokładamy wszelkich starań, żeby nauka języka hiszpańskiego stała się prawdziwą przyjemnością!

Nasz Zespół

Profesjonalna kadra dydaktyczna

Agata

WŁAŚCICIELka/LEKTORka

Jestem doktorem językoznawstwa oraz absolwentką Iberystyki na Uniwersytecie Gdańskim, nauczycielką i lektorką języka hiszpańskiego z doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi. W mojej pracy fascynuje mnie to, że każdy uczeń jest inny i podczas każdej lekcji uczymy się od siebie nawzajem, odkrywamy nowe punkty widzenia i stawiamy przed sobą kolejne wyzwania. Uważam, że najważniejszym elementem zajęć jest rozmowa i staram się, żeby już od pierwszej lekcji uczeń starał się jak najwięcej zrozumieć i powiedzieć samodzielnie.

Michał

lektor/tłumacz

Jestem absolwentem Iberystyki w specjalności translatorycznej na Uniwersytecie Gdańskim (2016) a także ukończyłem studia podyplomowe Especialidad en Traducción e Interpretación (2017) z zakresu tłumaczeń ustnych i pisemnych (angielski-hiszpański) oraz studia magisterskie Maestría en Lenguas Modernas (2019) w dziedzinie językoznawstwa na Universidad Autónoma de Baja California, UABC w Meksyku. Na co dzień pracuję jako nauczyciel, wykładowca i tłumacz.

Alejandra

lektorka z hiszpanii

Życie przynosi wiele niespodzianek, a moje przyniosło mi nieoczekiwaną podróż z Andaluzji do Gdańska. Mieszkam w Polsce od czterech lat i uwielbiam ten kraj. Szybko okazało się, że ogromną przyjemność sprawia mi prowadzenie zajęć języka hiszpańskiego. Już podczas studiów zaczęłam uczyć uczniów z różnych krajów. Zwracam szczególną uwagę na ćwiczenie czterech głównych kompetencji językowych (rozumienie tekstu pisanego i słuchanego, wypowiedź pisemna i ustna), ale w moje lekcje lubię również wplatać różne aspekty mojej rodzimej kultury, szczególnie tej dotyczącej samej Andaluzji. Uważam się za osobę kreatywną, cierpliwą i pozytywną. Uwielbiam zwierzęta, naturę i ciekawostki językowe.

María

lektorka z WENEZUELi

Cześć! Nazywam się María. Moja miłość do sztuki skierowała mnie do Polski z dalekiej Wenezueli. Od razu zakochałam się w Polsce, w gościnności jej mieszkańców, w jej kulturze i przyrodzie. I tak, nawet w języku! Uważam, że nauka języków obcych jest najlepszą metodą chłonięcia innej kultury. Dlatego nie tylko chętnie uczę gramatyki i podstaw komunikacji w języku hiszpańskim, ale też staram się inspirować pasjami i zainteresowaniami moich uczniów. Nie ma niczego piękniejszego niż możliwość wyrażenia siebie w innych językach!


Ola

lektorka

Jestem studentką filologii hiszpańskiej ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Gdańskim. Przez rok uczęszczałam do hiszpańskiego liceum w jednym z białych miasteczek Andaluzji- Conil de la Frontera. W ramach programu Erasmus+ przez 5 miesięcy uczyłam się na uniwersytecie w Kordobie. Posiadam doświadczenie w nauczaniu młodzieży oraz dorosłych. We współczesnym świecie, w którym bariery komunikacyjne praktycznie nie istnieją uważam, że lekcje opierające się na konwersacji stanowią podstawę, dlatego już od pierwszy zajęć zachęcam uczniów i uczennice do mówienia w języku hiszpańskim. W wolnych chwilach zajmuje się działalnością w organizacjach pozarządowych takich jak Amnesty International i Greenpeace oraz podróżuję.

Magda

lektorka

Moja miłość do języka hiszpańskiego narodziła się wraz z piosenką “La camisa negra”, którą usłyszałam w 2005 roku w radiu. Piosenka była impulsem do nauki języka, poznania Hiszpanii, jej kultury i wyjątkowości, a zdobyta z biegiem czasu biegłość w posługiwaniu się językiem hiszpańskim, dała mi największe szczęście – miłość Meksykanina. Usłyszana wiele lat temu piosenka skradła mi serce, dając początek pasji na całe życie, a dzielenie się nią z moimi uczniami sprawia mi ogromną przyjemność 🙂

Manuel

lektor

Nauka hiszpańskiego to moja pasja i odskocznia od pracy w korporacji. Ostatnich kilka lat mieszkałem w Andaluzji i Ameryce Południowej. Niektórzy kojarzą mnie ze spotkań podróżniczych, a nawet z Kolosów! Mam nadzieję okazać się dla Was nieograniczonym źródłem przydatnych informacji oraz ciekawostek przydatnych przed podróżą do Iberoameryki.

Każda grupa wymaga indywidualnego podejścia, lecz żadna lekcja się nie uda bez dobrego humoru 🙂


Amelia

lektorka z CHILE

Witajcie! Ponad rok temu życie sprowadziło mnie z dalekiego kraju w Ameryce Południowej, zwanego Chile, aż do Gdańska. Mieszkając tu dostałam możliwość nauczania języka hiszpańskiego, który cieszy się w Polsce zaskakującym dla mnie powodzeniem. Język jest czymś niesamowitym, co zbliża nas do siebie i ofiarowuje niecodzienne doświadczenia. Na każdych zajęciach bardzo mnie cieszy, gdy uczniowie angażują się i aktywnie uczestniczą w lekcji oraz skupiają swoją energię na poznawanie i uczenie się tego pięknego języka. Hiszpański ma tak wiele sposobów na wyrażanie siebie jak wiele jest krajów, w których się go używa, a to czyni go jeszcze piękniejszym.

M.Sz1

Monika

lektorka

Cześć! Jestem dyplomowaną nauczycielką edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z arteterapią (UAM Poznań) oraz filolożką (filologia bałkańska UAM – Toruń). Od 12 lat mieszkam w Barcelonie, tutaj pracuję w hiszpańskim przedszkolu oraz w polskiej szkole. Prowadzę korepetycje online dla dzieci i osób dorosłych, uczę języka hiszpańskiego oraz języka polskiego jako obcego. W swoim dorobku edukacyjnym zrealizowałam autorskie projekty: norweski Puzzling, barceloński Polski Ul i MiniPL oraz Pacha-Guaguas we współpracy z Konsulatem Generalnym Ekwadoru. Jestem propagatorką edukacji demokratycznej i alternatywnej, swoimi projektami edukacyjnymi chcę tworzyć polsko-hiszpańskie „mosty” adekwatne dla kultury i cywilizacji XXI wieku. Jestem nauczycielką ponieważ pragnę aby moi młodsi i starsi uczniowie byli szczęśliwymi, mądrymi i empatycznymi osobami na miarę XXI wieku.
Moją codzienną pasję zawodową możecie podziwiać na moim profilu na Facebooku lub Instagramie @monika.edu.art.

Radek

lektoR

¡Hola a todos! Moje największe zainteresowania to podróże, historia i oczywiście język hiszpański wraz z kulturą i dziedzictwem świata hiszpańskojęzycznego. Kierując się dwoma pierwszymi wymienionymi zainteresowaniami, ukończyłem studia licencjackie na kierunku krajoznawstwo i turystyka historyczna na Uniwersytecie Gdańskim. Moim kolejnym etapem edukacji były studia magisterskie na kierunku zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa podczas których miałem okazję spędzić semestr w Universidad Europea Miguel de Cervantes w Valladolid, stolicy wspólnoty autonomicznej Castilla y León. Po powrocie z wymiany studenckiej postanowiłem połączyć pasję z pracą oraz nauką. Obecnie studiuję filologię hiszpańską ze specjalizacją translatorską na Uniwersytecie Gdańskim oraz udzielam lekcji języka hiszpańskiego. Widzimy się na zajęciach!

ivanna

Ivanna

lektorka z argentyny

Cześć wszystkim! Jestem Ivanna z Argentyny. Studiowałam kierunek Sztuki Wizualne na Uniwersytecie w San Juan. Stawiam na kreatywne nauczanie, dlatego uwielbiam pracę z dziećmi i rozwijanie ich potencjału. Uczenie się poprzez tworzenie uważam za wspaniałe narzędzie, z którego należy jak najczęściej korzystać. Jestem zakochana w Polsce, bo jej architektura i kultura czynią z niej niesamowity kraj. Jest dla mnie wielką osobistą satysfakcją, że mam możliwość pozostawienia w sercach polskich dzieci wartościową naukę płynącą do nich w moim ojczystym języku, która uczyni z nich osoby kulturowo bogatsze. Na każdej lekcji staram się poszerzać horyzonty moich uczniów, odkrywać ich talent i pomysłowość. Jestem przekonana, że każda nauka wzbogaca rozwój ogólnych zdolności poznawczych, czyli tych, które wiążą się z przetwarzaniem informacji, uwagą, percepcją, zrozumieniem i tworzeniem analogii. Dzięki temu poznawanie języka obcego może być dla każdego czymś niesamowicie rozwijającym a jednocześnie przyjemnym i zabawnym.