O nas

Acento - w skrócie

    Szkoła Języka Hiszpańskiego Acento powstała z myślą o uczniu, któremu zależy na nauce u profesjonalnych lektorów, zrozumieniu jego indywidualnych potrzeb i pracy w miłej atmosferze.

Oferujemy:
  • kursy języka hiszpańskiego dla dzieci i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania,
  • zajęcia indywidualne lub w małych grupach (maksymalnie do 7 osób),
  • warsztaty tematyczne i półkolonie dla dzieci w różnym wieku,
  • kursy wyjazdowe w najpiękniejszych miastach Hiszpanii.

Wybierając lektorów, materiały dydaktyczne i metody pracy z uczniem dokładamy wszelkich starań, żeby nauka języka hiszpańskiego stała się prawdziwą przyjemnością!

Nasz Zespół

Profesjonalna kadra dydaktyczna

Agata

WŁAŚCICIELka/LEKTORka

Jestem doktorem językoznawstwa oraz absolwentką Iberystyki na Uniwersytecie Gdańskim, nauczycielką i lektorką języka hiszpańskiego z doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi. W mojej pracy fascynuje mnie to, że każdy uczeń jest inny i podczas każdej lekcji uczymy się od siebie nawzajem, odkrywamy nowe punkty widzenia i stawiamy przed sobą kolejne wyzwania. Uważam, że najważniejszym elementem zajęć jest rozmowa i staram się, żeby już od pierwszej lekcji uczeń starał się jak najwięcej zrozumieć i powiedzieć samodzielnie.

Michał

lektor/tłumacz

Jestem absolwentem Iberystyki w specjalności translatorycznej na Uniwersytecie Gdańskim (2016) a także ukończyłem studia podyplomowe Especialidad en Traducción e Interpretación (2017) z zakresu tłumaczeń ustnych i pisemnych (angielski-hiszpański) oraz studia magisterskie Maestría en Lenguas Modernas (2019) w dziedzinie językoznawstwa na Universidad Autónoma de Baja California, UABC w Meksyku. Na co dzień pracuję jako nauczyciel, wykładowca i tłumacz.

Ola

lektorka

Jestem studentką filologii hiszpańskiej ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Gdańskim. Przez rok uczęszczałam do hiszpańskiego liceum w jednym z białych miasteczek Andaluzji- Conil de la Frontera. W ramach programu Erasmus+ przez 5 miesięcy uczyłam się na uniwersytecie w Kordobie. Posiadam doświadczenie w nauczaniu młodzieży oraz dorosłych. We współczesnym świecie, w którym bariery komunikacyjne praktycznie nie istnieją uważam, że lekcje opierające się na konwersacji stanowią podstawę, dlatego już od pierwszy zajęć zachęcam uczniów i uczennice do mówienia w języku hiszpańskim. W wolnych chwilach zajmuje się działalnością w organizacjach pozarządowych takich jak Amnesty International i Greenpeace oraz podróżuję.

Magda

lektorka

Moja miłość do języka hiszpańskiego narodziła się wraz z piosenką “La camisa negra”, którą usłyszałam w 2005 roku w radiu. Piosenka była impulsem do nauki języka, poznania Hiszpanii, jej kultury i wyjątkowości, a zdobyta z biegiem czasu biegłość w posługiwaniu się językiem hiszpańskim, dała mi największe szczęście – miłość Meksykanina. Usłyszana wiele lat temu piosenka skradła mi serce, dając początek pasji na całe życie, a dzielenie się nią z moimi uczniami sprawia mi ogromną przyjemność 🙂

Asia

lektorka

Jestem absolwentką iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Mam za sobą edukację również na zagranicznej uczelni Universidad del País Vasco na kierunku filología hispánica. Prowadzę zajęcia, nie tylko żeby pomóc uczniowi w nauce, ale też po to, aby pokazać mu, że język obcy nie gryzie i że jest to wyjątkowy przedmiot, który otwiera wiele drzwi i daje nieskończenie wiele nowych możliwości. Jeżeli uczeń jest chętny do nauki to jesteśmy w stanie razem zdziałać cuda.

Amelia

lektorka z CHILE

Witajcie! Ponad rok temu życie sprowadziło mnie z dalekiego kraju w Ameryce Południowej, zwanego Chile, aż do Gdańska. Mieszkając tu dostałam możliwość nauczania języka hiszpańskiego, który cieszy się w Polsce zaskakującym dla mnie powodzeniem. Język jest czymś niesamowitym, co zbliża nas do siebie i ofiarowuje niecodzienne doświadczenia. Na każdych zajęciach bardzo mnie cieszy, gdy uczniowie angażują się i aktywnie uczestniczą w lekcji oraz skupiają swoją energię na poznawanie i uczenie się tego pięknego języka. Hiszpański ma tak wiele sposobów na wyrażanie siebie jak wiele jest krajów, w których się go używa, a to czyni go jeszcze piękniejszym.

IMG_20210922_120003 (3)

Yaima

LEKTORKA Z KUBY

Hola, mam na imię Yaima. Miłość przywiodła mnie do tego pięknego kraju, w którym temperatury są co prawda niskie, ale za to serca są gorące.

Jestem pedagogiem z wykształcenia i ponad 15 lat pracowałam z dziećmi, nastolatkami i dorosłymi na mojej ukochanej Kubie. Uczenie się języków obcych otwiera przed nami świat nowych znajomości i możliwości osobistego rozwoju. Dlatego zapraszam Cię do Acento, gdzie wspólnie możemy się uczyć przez rozmowę, zabawę i śpiew.

Radek

lektoR

¡Hola a todos! Moje największe zainteresowania to podróże, historia i oczywiście język hiszpański wraz z kulturą i dziedzictwem świata hiszpańskojęzycznego. Kierując się dwoma pierwszymi wymienionymi zainteresowaniami, ukończyłem studia licencjackie na kierunku krajoznawstwo i turystyka historyczna na Uniwersytecie Gdańskim. Moim kolejnym etapem edukacji były studia magisterskie na kierunku zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa podczas których miałem okazję spędzić semestr w Universidad Europea Miguel de Cervantes w Valladolid, stolicy wspólnoty autonomicznej Castilla y León. Po powrocie z wymiany studenckiej postanowiłem połączyć pasję z pracą oraz nauką. Obecnie studiuję filologię hiszpańską ze specjalizacją translatorską na Uniwersytecie Gdańskim oraz udzielam lekcji języka hiszpańskiego. Widzimy się na zajęciach!

Alejandra

lektorka z hiszpanii

Życie przynosi wiele niespodzianek, a moje przyniosło mi nieoczekiwaną podróż z Andaluzji do Gdańska. Mieszkam w Polsce od czterech lat i uwielbiam ten kraj. Szybko okazało się, że ogromną przyjemność sprawia mi prowadzenie zajęć języka hiszpańskiego. Już podczas studiów zaczęłam uczyć uczniów z różnych krajów. Zwracam szczególną uwagę na ćwiczenie czterech głównych kompetencji językowych (rozumienie tekstu pisanego i słuchanego, wypowiedź pisemna i ustna), ale w moje lekcje lubię również wplatać różne aspekty mojej rodzimej kultury, szczególnie tej dotyczącej samej Andaluzji. Uważam się za osobę kreatywną, cierpliwą i pozytywną. Uwielbiam zwierzęta, naturę i ciekawostki językowe.

María

lektorka z WENEZUELi

Cześć! Nazywam się María. Moja miłość do sztuki skierowała mnie do Polski z dalekiej Wenezueli. Od razu zakochałam się w Polsce, w gościnności jej mieszkańców, w jej kulturze i przyrodzie. I tak, nawet w języku! Uważam, że nauka języków obcych jest najlepszą metodą chłonięcia innej kultury. Dlatego nie tylko chętnie uczę gramatyki i podstaw komunikacji w języku hiszpańskim, ale też staram się inspirować pasjami i zainteresowaniami moich uczniów. Nie ma niczego piękniejszego niż możliwość wyrażenia siebie w innych językach!