10 Podcastów do Nauki Języka Hiszpańskiego

Poszukiwanie efektywnych metod nauki języka hiszpańskiego często prowadzi nas przez różnorodne, coraz częściej interaktywne, ścieżki. I tu właśnie przychodzą nam z pomocą podcasty, które okazują się być doskonałym pomysłem na rozwinięcie kompetencji rozumienia ze słuchu, a jednocześnie stają się idealnym narzędziem do samorozwoju i poszerzania wiedzy z zakresu najróżniejszych dziedzin. Podcasty stanowią nie tylko świetną pomoc w doskonaleniu umiejętności językowych, ale także oferują możliwość eksploracji kultury hiszpańskojęzycznych krajów. To idealny sposób nie tylko dla zabieganych, ale i dla tych, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym! Oto nasze top 10 podcastów, które pomogą Ci pogłębić znajomość języka hiszpańskiego i otworzyć drzwi do fascynującego świata hiszpańskiej kultury.

1. Coffee Break Spanish

Coffee Break Spanish to idealna opcja dla osób, które lubią produktywnie spędzać każdą chwilę i chcą wykorzystać przerwę na kawę żeby doskonalić język. Źródło: coffeebreakacademy.com.

Ten popularny podcast oferuje systematyczne lekcje hiszpańskiego dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Prowadzący zapewniają ciekawe dialogi, gramatykę i słownictwo, omawiając szczegółowo najbardziej nurtujące zagadnienia. To idealny podcast do słuchania w przerwie na kawę!

2. Notes in Spanish

Ben i Marina tworza przystępne treści dostosowanie do różnych poziomów uczniów. Źródło: notesinspanish.com.

To doskonałe źródło autentycznego hiszpańskiego, w którym para mówiących, Ben i Marina, po hiszpańsku prowadzi rozmowy na różne tematy. Odcinki są podzielone na trzy poziomy: początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany, co pozwala dostosować naukę do swoich potrzeb.

3. Radio Ambulante

Radio Ambulante pozwala nie tylko pozwala na doskonalnie języka ale również wprowadza słuchaczy w świat kultury krajów hispanojęzycznych. Źródło: radioambulante.org.

Ten podcast oferuje emocjonujące historie z całego hiszpańskojęzycznego świata. Poza typowymi podcastami, zawiera też liczne reportaże, wywiady i opowieści, co pozwala słuchaczom nie tylko doskonalić język, ale także poszerzać swoją wiedzę na temat różnych kultur hiszpańskojęzycznych.

4. Duolingo Spanish Podcast

Znana z nauki słówek aplikacja Duolingo ma w swojej ofercie również szeroki wachlarz podcastów w różnych językach, w tym po hiszpańsku. Źródło: podcast.duolingo.com.

Większość z was doskonale zna popularną aplikację Duolingo. Ale czy wiecie, że oferuje nam ona również podcasty? Ta seria prezentuje prawdziwe historie z życia ludzi z hiszpańskojęzycznych krajów, a także ciekawostki ze świata m.in. kina.

5. Spanish Obsessed

Liz z Kolumbii oraz Rob z Anglii razem mają "obsesję hiszpańskiego" i wspólnie ze sporą dozą humoru prowadzą podcasty dla uczniów na różnych poziomach zaawansowania. Źródło: spanishobsessed.com.

Dla tych, którzy chcą się zanurzyć w autentyczną hiszpańską kulturę, Spanish Obsessed będzie świetnym wyborem! Podcast oferuje różnorodne tematy, od podróży przez dialogi z życia codziennego, aż po kuchnię, wszystko po hiszpańsku, a co najważniejsze w taki sposób, by jak najbliżej zetknąć się z językiem codziennym.

6. Español Automático

Karo w przyjemny sposób zaznajamia uczniów na poziomach zaawansowanych z trudniejszymi zagadnieniami gramatycznymi. Źródło: espanolautomatico.com.

Ten podcast koncentruje się na metodzie automatycznego uczenia się języka na poziomie A2-C1, polegającym na naturalnym przyswajaniu języka przez słuchanie. Zapewnia ciekawe historie i dyskusje, które pomagają rozwijać umiejętności językowe w sposób przyjemny i skuteczny, a także szeroko omawia różnorakie zagadnienia z zakresu gramatyki.

7. Habla Español Como Nativo

Słuchacze podcastu mają szansę na kontakt z żywym językiem i autentycznymi dialogami z ulicy, sklepu czy szkoły.
Źródło: podchaser.com.

Ten kolumbijski podcast jest skierowany do osób, które chcą mówić po hiszpańsku jak native speaker. Prowadzący poruszają nie tylko tematy kulturalne, ale również omawiają fonetykę czy nawet idiomatyczne zwroty. Ten podcast pomoże Wam polepszyć waszą płynność w mówieniu

8. News in Slow Spanish

Chcesz uczyć się hiszpańskiego i jednocześnie być na bieżąco z wydarzeniami ze świata? Oto idealna opcja łącząca obie te rzeczy! Źródło: newsinslowspanish.com.

Doskonały dla tych, którzy chcą śledzić aktualności nie tylko hiszpańskojęzycznych krajów, ale również najgorętsze wiadomości z całego świata i jednocześnie doskonalić swoje umiejętności językowe. Prezenterzy prezentują najnowsze wiadomości w powolnym tempie, co znacznie ułatwia osobom uczącym się ich zrozumienie.

9. Doorway to Mexico

Miłośnik meksykańskiej kultury bez problemu odnajdzie się w Doorway to Mexico. Źródło: doorwaytomexico.com.

Dla osób będących na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym, a przy okazji kochających Meksyk, podcast Doorway to Mexico będzie idealnym rozwiązaniem! Skupia się na kulturze i języku hiszpańskim oferując ciekawe historie, anegdoty i dyskusje na tematy związane przede wszystkim z Meksykiem.

10. TED en Español

Wykłady TED są już znane na całym świecie i doczekały się swojej hispanojęzycznej edycji. Jest to propozycja dla uczniów bardziej zaawansowanych, którzy chcą przy okazji nauki zgłębiać swoją wiedzę o świecie. Źródło: ted.com.

Nie każdy wie, że znane na całym świecie konferencje TED są także w języku hiszpańskim, a przecież to idealna okazja do nauki języka hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym. Ta seria zawiera inspirujące i pouczające prezentacje na różnorodne tematy, co pozwala słuchaczom nie tylko rozwijać język, ale także poszerzać swoją wiedzę.

Autorka artykułu: Paulina Eryka Masa

Źródła:

1. Fotografia otwierająca artykuł: Obraz autorstwa Drazen Zigic na Freepik.

2. Podcasty do nauki hiszpańskiego [na:] https://futuro.edu.pl/podcasty-do-nauki-hiszpanskiego/ (03.03.2024).

3. Coffee Break Spanish [na:] https://coffeebreaklanguages.com/coffeebreakspanish/ (05.03.2024).

4. Notes in Spanish [na:] https://www.notesinspanish.com/ (05.03.2024).

5. Radio Ambulante [na:] https://radioambulante.org/ (05.03.2024).

6. Espanol Automatico [na:] https://www.espanolautomatico.com/podcasts/espanol-automatico-podcast (06.03.2024).

7. Habla Español como Nativo [na:] https://www.podchaser.com/podcasts/espanol-en-3000-habla-como-nat-775117 (06.03.2024).

8. News in Slow Spanish [na:] https://www.newsinslowspanish.com/ (06.03.2024).

9. Doorway to Mexico [na:] https://doorwaytomexico.com/ (06.03.2024).

10. Ted en Espanol [na:] https://www.ted.com/podcasts/ted-en-espanol (06.03.2024).