Najlepsze miejsca do życia w Hiszpanii

Czy wiecie, że w rankingu najlepszych miejsc do życia na świecie Internations (globalna społeczność dla osób mieszkających i pracujących za granicą) na rok 2023 wśród 49 miast znalazło się aż 5 hiszpańskich? Miasta takie jak (kolejno) Malaga, Alicante, Walencja, Madryt i Barcelona zasłużyły na uznanie ze względu na swoje wyjątkowe cechy, które czynią je atrakcyjnymi dla mieszkańców z całego świata. Poznajcie dziś je wszystkie!

Malaga

Malaga to miasto, którego ścisłe centrum znajduje się tuż przy plaży, przez co niemal z każdego miejsca rozciąga się przepiękny widok na morze. Autor fotografii: Zarateman (Wikimedia Commons).

Malaga – znana jako perła Andaluzji i Costa del Sol, zajmująca pierwsze miejsce w rankingu Malaga, oferuje mieszkańcom nie tylko słoneczną pogodę przez większość roku, ale także bogatą kulturę, dziedzictwo historyczne oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i golfu. Miasto to łączy tradycję (Malaga jest jednym z najstarszych miast na świecie!) z nowoczesnością, oferując dynamiczne życie kulturalne, wysoką jakość życia oraz przystępną cenę życia. W rankingu doceniony został nie tylko klimat miasta i panująca w nim pogoda, ale również przyjazne nastawienie lokalnej społeczności! Nic więc dziwnego, że to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych Polaków!

Alicante

Alicante to jedno z ulubionych hiszpańskich miast wśród polskich turystów ze względu na bajeczne widoki, piękne plaże oraz starodawną architekturę dla fanów historii. Obraz autorstwa bearfotos na Freepik

Alicante – położone na Costa Blanca, Alicante zachwyca swoimi pięknymi plażami, klimatem śródziemnomorskim i urokliwym centrum miasta. Miasto to oferuje doskonałe warunki do życia na świeżym powietrzu, z możliwością uprawiania różnorodnych sportów i aktywności, oraz cieszy się dobrą komunikacją i infrastrukturą. Doceniona również została wysoka jakość życia oraz finanse osobiste mieszkańców.

Walencja

Walencja to historia i nowowczesność. Miasto Sztuki i Nauki to część Walencji, która wybiega w przyszłość dzięki nietuzinkowej architekturze z kinem IMAX i słynnym planetarium. Źródło fotografii: smartblonde.pl.

Walencja – trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii, Walencja oferuje mieszkańcom i turystom nie tylko bogate dziedzictwo kulturowe, której największych symbolem jest przepiękna starówka, ale także innowacyjne i futurystyczne projekty architektoniczne, wysokiej jakości edukację i doskonałe warunki do życia rodziną.

Madryt

Stolica Hiszpanii to różane ogrody, imponujące muzea sztuki oraz place pełne nastrojowych kawiarenek.
Źródło fotografii: hispanico.pl.

Madryt – stolica Hiszpanii oferuje niezrównane możliwości w zakresie kariery zawodowej, edukacji i życia kulturalnego, będąc jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych i kulturalnych w Europie. To piękne i wielokulturowe miasto jest prawdziwym skarbem Hiszpanii!

Barcelona

Twórczość architekta Antonio Gaudiego to najbardziej rozpoznawany element turystyki w Barcelonie, słynna dzięki barwnym mozaikom zdobiącym każdy fragment domów, rzeźb i ławek. Obraz autorstwa bearfotos na Freepik

Barcelona – uważana za jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast Europy, Barcelona przyciąga mieszkańców swoim unikalnym stylem życia, pięknymi plażami, kulturą i sztuką. Miasto to oferuje mieszkańcom wysoką jakość życia, doskonałe możliwości edukacyjne i zawodowe, oraz bogate życie kulturalne. To będące swoistym symbolem modernistycznej twórczości Gaudiego miasto, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie!

Autorka artykułu: Paulina Eryka Masa

Źródła:

1. Fotografia ilustrująca artykuł: spain.info.

2. Bezkonkurencyjność Hiszpanii: Najlepsze Miasta do Życia w 2023 roku wg InterNations [na:] https://tripinvest.pl/blog/bezkonkurencyjnosc-hiszpanii-najlepsze-miasta-do-zycia-w-2023-roku-wg-internations (23.04.2024).

3. Walencja [na:] https://www.spain.info/pl/kierunek/walencja/ (23.04.2024).

4. Madryt [na:] https://www.spain.info/pl/kierunek/madryt/ (23.04.2024).

5. Barcelona [na:] https://www.spain.info/pl/kierunek/barcelona/ (23.04.2024).